Zaloguj | utwórz konto

Darmowa dostawa i 20% mniej za wszystkie zakupione cebulki
Promocja obowiązuje do wyczerpania zapasów.


Szanowni Państwo!


Informujemy, że w dniu 31 marca br. podpisaliśmy z Syndykiem masy upadłości umowę, w wyniku której nabyliśmy Przedsiębiorstwo w rozumieniu art. 551 ustawy – Kodeks Cywilny, stanowiące zespół składników materialnych i niematerialnych dawnego Przedsiębiorstwa Nasiennictwa Ogrodniczego i Szkółkarstwa w Ożarowie Mazowieckim Spółka Akcyjna. Tak więc od 31 marca br. właścicielem Przedsiębiorstwa Nasiennictwa Ogrodniczego i Szkółkarstwa w Ożarowie Mazowieckim jest HORTICO SA. W wyniku realizacji transakcji nabyliśmy m.in. nieruchomości, prawa do odmian, bazę nasion do reprodukcji i znaki towarowe. Zgodnie z zasadami prawa upadłościowego HORTICO SA nie przejęła zobowiązań upadłego, wszelkie roszczenia w tym zakresie są roszczeniami do masy upadłości.


Podpisanie w/w umowy sprzedaży jest wynikiem przetargu na sprzedaż Przedsiębiorstwa, który miał miejsce w dniu 11 grudnia 2014 roku, na którym to przetargu oferta HORTICO SA okazała się najkorzystniejszą. Realizacja tej transakcji jest jednym z najważniejszych wydarzeń w historii naszej Spółki.

Zarząd HORTICO SA


Serdecznie zapraszamy do korzystania z szerokiej oferty produktów, które mogą Państwo znaleźć w Centrum Sprzedaży Internetowej PNOS! Zapewniamy towary najwyższej jakości, duży wybór kategorii oraz szybką realizację zamówień.


WIOSNA W PEŁNIKilka porad:

Jest połowa maja, zatem rozpoczynamy siew fasoli szparagowych karłowych [żółta Polka, Galopka, zielona Syrenka], które dobrze wysiewać co dwa tygodnie, aż do początku lipca, aby zapewnić stały zbiór świeżych strąków. Jest to również pora wysiewu fasoli szparagowej tycznej (6-8 ziaren wokół tyczki) oraz fasoli na suche nasiona.

Wysadzamy do gruntu rośliny cebulowe (m.in. mieczyki, dalie, kanny), które zakwitną na początku lata. Wysiewamy do gruntu ogórki mieszańcowe o wysokiej odporności na mączniaka rzekomego (np. Izyd F1, Reja F1, Rodos F1, Hermes Skierniewicki F1), cukinie (zielone – Nimba, żółta Atena), patisony (Polo o żółtej skórce), dynie (Danka Polka – na pestki, Pyza – makaronowa, Junona – bezłupinowa), kabaczka Złoty Cepelin oraz kukurydzę cukrową. Jeżeli wcześniej przygotowaliśmy rozsadę tych warzyw, 15-20 maja jest najlepszym terminem wysadzania ich do gruntu.

Na koniec maja możemy zaplanować wysadzenie do gruntu rozsad warzyw ciepłolubnych: melona, papryki, oberżyny, arbuza, a także na rozsadniku bądź bezpośrednio do gruntu odmiany sałat nie wybijające w pędy nasienne (masłową – Justyna , kruche – Grenada Ożarowska, Królowa Lata ), sałatę rzymską, endywię, kalarepę.

Także wysianie cykorii sałatowej, której korzenie przeznaczymy do zimowego pędzenia główek, oraz porów i szczypiorku.

Zasilamy glebę nawozami wieloskładnikowymi. Kontynuujemy wysiewy roślin jednorocznych bezpośrednio do gruntu, a po "zimnych ogrodnikach" (15 maja) wysadzamy na miejsce stałe wcześniej przygotowaną rozsadę kwiatów (begonię, petunię, lobelię, szałwię) oraz wysiewamy rośliny ciepłolubne - np. fasolę ozdobną i dynię ozdobną.CZAS NA...

  


W ofercie Centrum Sprzedaży Internetowej PNOS są dostępne cebulki kwiatowe do nasadzeń wiosennych. Wczesną wiosną sadzimy cebulki kwiatów, które nie zimują w glebie, bo nie wytrzymałyby chłodów: m.in. dalie, kalie, lilie, mieczyki, pacioreczniki.

Ziemia do wysadzenia powinna być odchwaszczona, dość głęboko (do 30 cm ) spulchniona, wyrównana. Do gleb ciężkich, dla ich spulchnienia, możemy dodać piasku lub odkwaszonego torfu.

W trakcie spulchniania powinniśmy glebę wzbogacić o składniki pokarmowe makro i mikro – mieszając ją z kompostem (nawozem naturalnym) lub oferowanym przez PNOS nawozem uniwersalnym.

Ziemia nie powinna być wysuszona, grudki rozdrabniane w rękach powinny się łamać – nie powinny się ani sypać (za suche), ani rozmazywać (zbyt wilgotne).

Najczęstszy błąd po nabyciu cebulek kwiatowych, to odłożenie ich gdziekolwiek na bok, aż znajdziemy czas na ich posadzenie. Nie wolno im się, leżąc „gdziekolwiek”, przesuszyć.

Inny błąd - to posadzenie cebulek za głęboko bądź za płytko. Sadzimy na głębokość 2-3 ich wysokości.

Bezpośrednio przed sadzeniem cebulek możemy je zaprawić, mocząc całe przez pół godziny w odpowiednich preparatach, np. substancji KAPTAN ZAWIESINOWY 50 WP. Po moczeniu otrząsamy cebulki z płynu, przesuszamy i sadzimy.

Miejsce, w którym posadziliśmy cebulki, lekko uklepujemy. Mimo że przykryjemy cebulki ziemią o optymalnej wilgotności, po posadzeniu możemy je podlać niewielką ilością wody.

Sadzone cebulki powinniśmy chronić głównie przed gryzoniami. Dlatego należałoby wszystkie sadzić w plastikowych koszyczkach.POLECANE PRODUKTY