Zaloguj | utwórz konto

Centrum Sprzedaży Internetowej PNOS - nasiona, cebulki, nawozy, akcesoria wodne, narzędzia, trawa, działka, ogrodnictwo
ul. Żeromskiego 3, 05-850 Ożarów Mazowiecki, tel.609-482-999, (22) 733-75-58.

Pytania i sprawy? Pani Małgorzata Tobiasz - tel. 609-482-999


Szanowni Państwo,
z przyjemnością informujemy, że Spółka PNOS stała się z dniem 11 grudnia 2014 częścią Grupy Kapitałowej HORTICO SA.


Dzięki transakcji, powstałej na mocy przetargu publicznego Spółka HORTICO SA poszerzy zakres świadczonych usług, dotychczas skupionych wokół zaopatrzenia ogrodnictwa na rynkach profesjonalnych i hobbystycznych o produkcję nasienną.

Centra Ogrodnicze w Warszawie, Lublinie oraz Ożarowie Mazowieckim kontynuują sprzedaż detaliczną pod marką PNOS.

Serdecznie zapraszamy do korzystania z szerokiej oferty produktów, które mogą Państwo znaleźć w Centrum Sprzedaży Internetowej PNOS! Zapewniamy towary najwyższej jakości, duży wybór kategorii oraz szybką realizację zamówień..


Nasiona otoczkowane - wygoda i skuteczność

  


Nasiona otoczkowane to bardzo drobne nasiona, głównie warzyw,  które dla zwiększania ich rozmiaru, tym samym łatwiejszego ich wysiewu, są pokryte specjalną substancją, co zwiększa ich objętość od kilku do kilkudziesięciu razy.
Nasiona otoczkowane, większe od naturalnej wielkości, łatwiej równomiernie wysiewać, a powstające z nich siewki nie wymagają znacznego lub żadnego przerywania, niezbędnego przy zbyt gęstym wysiewie. Tak przygotowane można siać punktowo ręcznie w rzędach lub rzutowo przy użyciu siewnika. Po wysianiu nasion ich otoczki stosunkowo szybko rozkładają się i zanikają.
Otoczki są tworzone z łączenia różnych substancji, jak sterylizowany torf, dolomit, glinka kaolinowa czy wapień. W ich składzie znajdują się również elementy wieloskładnikowych nawozów mineralnych, a bywa środki ochrony roślin - dla obrony wzrastających kiełków przed patogenami. Tworzą twardą powierzchnię, która jednocześnie przez pory w niej przepuszcza powietrze i wodę.


Nasiona na taśmie - wygoda, skuteczność i szybkośćNasiona na taśmie z materiału biodegradowalnego, specjalnie selekcjonowane, są przeznaczone do uprawy w ogrodzie lub w pojemnikach (rozsady).
Równomiernie osadzone w wąskiej, kilkumetrowej taśmie nasiona warzyw, kwiatów czy ziół dają się - tak podane - wysiewać precyzyjnie w ściśle określonych odstępach. To zapewnia ich optymalne rozstawienie w glebie i pozwala unikać przerywania wschodów po skiełkowaniu.
Sadzenie nasion na taśmie polega na rozłożeniu taśm na przygotowanym podłożu, przysypaniu ich 2 cm warstwą ziemi (ciężkiej) lub 3 cm (lekkiej) i porządnym podlewaniu - aż do czasu wschodów.
Stosowanie nasion na taśmie sprawdza się znakomicie również na balkonach, gdzie taśmę przycina się dokładnie do szerokości czy długości skrzynki.


Owies wielkanocny - zielone poletko w 10 dni

Zbliża się Wielkanoc, w tym roku wcześniejsza, na początku kwietnia. Rozpowszechniła się tradycja hodowania na stół wielkanocny rzeżuchy. Tymczasem pięknie wygląda na nim i poletko owsa. A możemy go wyhodować i na kiełki.

Owies potrzebuje na wzrost od 6 do 10 dni, zależnie od wybranego sposobu jego wzrastania. Niektórzy dodają w planach jeszcze dodatkowe dwa dni. By zatem z zieloną, owsianą łączką zdążyć na świąteczny stół, trzeba wysiać nasiona z odpowiednim wyprzedzeniem.

W centrach ogrodniczych PNOS i w Centrum Sprzedaży Internetowej PNOS oferujemy nasiona owsa wielkanocnego bardzo dobrej jakości.

Jak przygotować owsiane, domowe poletko? Są dwa sposoby. A opisujemy je na stronie firmowej PNOS, czyli TUTAJ


POLECANE PRODUKTY

LOBELIA ARLETKA NIEBIESKA 0,2g

LOBELIA ARLETKA NIEBIESKA 0,2g
W magazynie 72 szt.

CEBULA GLOBO 100g

CEBULA GLOBO 100g
W magazynie 33 szt.