Zaloguj | utwórz konto

Centrum Sprzedaży Internetowej PNOS - nasiona, cebulki, nawozy, akcesoria wodne, narzędzia, trawa, działka, ogrodnictwo
ul. Żeromskiego 3, 05-850 Ożarów Mazowiecki, tel.609-482-999, (22) 733-75-58.

Pytania i sprawy? Małgorzata Tobiasz - tel. 609-482-999


Szanowni Państwo!


Informujemy, że w dniu 31 marca br. podpisaliśmy z Syndykiem masy upadłości umowę, w wyniku której nabyliśmy Przedsiębiorstwo w rozumieniu art. 551 ustawy – Kodeks Cywilny, stanowiące zespół składników materialnych i niematerialnych dawnego Przedsiębiorstwa Nasiennictwa Ogrodniczego i Szkółkarstwa w Ożarowie Mazowieckim Spółka Akcyjna. Tak więc od 31 marca br. właścicielem Przedsiębiorstwa Nasiennictwa Ogrodniczego i Szkółkarstwa w Ożarowie Mazowieckim jest HORTICO SA. W wyniku realizacji transakcji nabyliśmy m.in. nieruchomości, prawa do odmian, bazę nasion do reprodukcji i znaki towarowe. Zgodnie z zasadami prawa upadłościowego HORTICO SA nie przejęła zobowiązań upadłego, wszelkie roszczenia w tym zakresie są roszczeniami do masy upadłości.


Podpisanie w/w umowy sprzedaży jest wynikiem przetargu na sprzedaż Przedsiębiorstwa, który miał miejsce w dniu 11 grudnia 2014 roku, na którym to przetargu oferta HORTICO SA okazała się najkorzystniejszą. Realizacja tej transakcji jest jednym z najważniejszych wydarzeń w historii naszej Spółki.

Zarząd HORTICO SA


Serdecznie zapraszamy do korzystania z szerokiej oferty produktów, które mogą Państwo znaleźć w Centrum Sprzedaży Internetowej PNOS! Zapewniamy towary najwyższej jakości, duży wybór kategorii oraz szybką realizację zamówień.


OFERTA 2015

  


W ofercie Centrum Sprzedaży Internetowej PNOS są dostępne cebulki kwiatowe do nasadzeń wiosennych. Wczesną wiosną sadzimy cebulki kwiatów, które nie zimują w glebie, bo nie wytrzymałyby chłodów: m.in. dalie, kalie, lilie, mieczyki, pacioreczniki.

Ziemia do wysadzenia powinna być odchwaszczona, dość głęboko (do 30 cm ) spulchniona, wyrównana. Do gleb ciężkich, dla ich spulchnienia, możemy dodać piasku lub odkwaszonego torfu.

W trakcie spulchniania powinniśmy glebę wzbogacić o składniki pokarmowe makro i mikro – mieszając ją z kompostem (nawozem naturalnym) lub oferowanym przez PNOS nawozem uniwersalnym.

Ziemia nie powinna być wysu
Inny błąd - to posadzenie cebulek za głęboko bądź za płytko. Sadzimy na głębokość 2-3 ich wysokości.

Bezpośrednio przed sadzeniem cebulek możemy je zaprawić, mocząc całe przez pół godziny w odpowiednich preparatach, np. substancji KAPTAN ZAWIESINOWY 50 WP. Po moczeniu otrząsamy cebulki z płynu,
nie powinny się ani sypać (za suche), ani rozmazywać (zbyt wilgotne).

Najczęstszy błąd po nabyciu cebulek kwiatowych, to odłożenie ich gdziekolwiek na bok, aż znajdziemy czas na ich pos
przesuszamy i sadzimy.

szona, grudki rozdrabniane w rękach powinny się łamać – adzenie. Nie wolno im się, leżąc „gdziekolwiek”, przesuszyć.
Miejsce, w którym posadziliśmy cebulki, lekko uklepujemy. Mimo że przykryjemy cebulki ziemią o optymalnej wilgotności, po posadzeniu możemy je podlać niewielką ilością wody.

Sadzone cebulki powinniśmy chronić głównie przed gryzoniami. Dlatego należałoby wszystkie sadzić w plastikowych koszyczkach.


Czas trawników
  

Kwiecień to najlepsza pora do zakładania lub przywracania trawników do świetności po zimie.

Trawnik nowy zakładamy z rolki lub z siewu. Z siewu, gdy urządzimy już pozostałą część ogrodu. Młoda trawa jest delikatna, łatwo ją zniszczyć, więc gdy wzrasta nie powinno się po niej zbyt często chodzić. Z rolki, gotowy, jest bardziej odporny, ale w tym przypadku mówimy o siewie, który sprawia szczególną przyjemność, bo trawa powstaje "od zera". Najskuteczniej do siewu użyć siewnika.

W ofercie naszego Centrum mamy wiele propozycji bardzo dobrze i precyzyjnie dobranych mieszanek traw. Także nasion traw ozdobnych.

Glebę pod trawnik musimy przekopać na głębokość 20-25 cm. Następnie ją nawieźć - po analizie pod kątem braków składników i na odczyn pH. Po zastosowaniu nawozu (na wiosnę najczęściej wprowadzamy Azofoskę) czekamy z wysiewem najmniej dwa tygodnie.

Na położone nasiona kładziemy centymetrową warstwę ziemi i lekko ją ubijamy. To w obronie przed wymywaniem nasion i ich wyjadaniem przez ptaki. Młoda trawa jest nieodporna na suszę, więc przy braku deszczu nie można zapominać o częstym jej podlewaniu. Rosnącą trawę kosimy co tydzień.

Trawnik już istniejący czyścimy z pozostałości okresu zimowego. Usuwamy chwasty, wyczesujemy sfilcowaną starą darń, napowietrzamy glebę (najwygodniej aeratorem). Zwłaszcza jeśli ziemia jest wyraźnie ciężka, zbita, co objawia się tym, że po deszczu woda wsiąka w nią z oporami.

Jeżeli istniejącego trawnika nie zasililiśmy nawozami mineralnymi azotowymi w marcu, należy to zrobić teraz (np. stosując wspomnianą Azofoskę). Nierówności trzeba uzupełnić ziemią i udeptać, po czym dosiać najlepiej tą trawą, która była wcześniej wysiana na całym trawniku. Podobnie jak w przypadku trawnika tworzonego od nowa, na położone nasiona kładziemy centymetrową warstwę ziemi i lekko ją ubijamy.

Zasypujemy kretowiska, choć to nierzadko syzyfowa praca. W Polsce kret jest objęty ochroną gatunkową częściową, czyli nie jest chroniony na terenie ogrodów, upraw ogrodniczych i szkółek (oraz lotnisk, ziemnych konstrukcji hydrotechnicznych oraz obiektów sportowych). Ale choć w ogródku nie jest chroniony, niekoniecznie trzeba go unicestwiać. Można go wypłaszać hałasem np. pustych blaszanych pojemników po piwie, a krety nie lubią też obecności w ogrodzie takich roślin jak bazylia czy aksamitka.

 


POLECANE PRODUKTY