Wersje językowe

BEZPŁATNA PRZESYŁKA PRZY ZAMÓWIENIACH ZA MIN. 200 ZŁ !!!

masz pytania?

NASIONA TRAW

Kwietny trawnik Z ROLKI 5m2 Kwietny trawnik Z ROLKI 5m2
Producent: PNOS
Cena: 72,99 zł
szt.
zobacz więcej
Mieszanka traw gazonowych GAZONOWA 5kg Mieszanka traw gazonowych GAZONOWA 5kg
Producent: PNOS
Cena: 180,99 zł
szt.
zobacz więcej
Mieszanka traw gazonowych SPORTOWA 5kg Mieszanka traw gazonowych SPORTOWA 5kg
Producent: PNOS
Cena: 177,99 zł
szt.
zobacz więcej
Problemy z trawnikiem. Wpływ czynników siedliskowych:

Umożliwienie wzrostu i krzewienia się trawom w optymalnych warunkach w znacznym stopniu przyczynia się do ograniczenia występowania większości problemów wynikających z przyczyn fizjologicznych, zmniejsza wrażliwość na rozwój chorób oraz infekcje, ogranicza konkurencyjność oraz inwazje chwastów, przyspiesza odbudowę trawników po uszkodzeniach. Najistotniejszymi czynnikami modyfikującymi są:

  • Temperatura powietrza i wierzchniej warstwy gleby: warunkach klimatu przejściowego optymalna temperatura powietrza dla wegetatywnych faz rozwoju traw gazonowych to 20°C w dzień oraz 12°C nocą. Powyżej temperatury 35°C wzrost i krzewienie zostaje zahamowane. W czasie upalnej pogody nie powinno się nawozić trawników. Nawożenie w czasie suszy powoduje zwiększenie stężenia jonów w roztworze glebowym, co skutkuje suszą fizjologiczną (więdnięcie i zasychanie traw).
  • Ilość i rozkład opadów oraz wilgotność gleby: trawy są roślinami bardzo wymagającymi co do ilości wody. Na jeden metr kwadratowy trawy potrzebują 2mm wody dziennie a w okresie letnim ilość ta zwiększa się dwukrotnie. Przyglądając się warunkom atmosferycznym w naszym kraju można zaobserwować znaczącą zmienność zarówno w latach jak i w poszczególnych miesiącach sezonu wegetacyjnego. Jak zapobiec skutkom niedoboru wody? Należy prowadzić pomiar ilości opadów np. przy pomocy najprostszego deszczomierza. Na podstawie pomiarów należy wyrównywać niedobory wody.
  • Warunki świetlne: minimalny czas nasłonecznienia dla traw to 4 godziny. Niedobór promieni słonecznych jest jedną z istotniejszych przyczyn wypierania traw przez mchy, rośliny cieniolubne oraz wiechlinę roczną.
  • Właściwości chemiczne gleb: dla trawników zakładanych na glebach lekkich i średnich optymalne pH mieści się między 5,5 a 6,5. Dla gleb ciężkich i organiczno-mineralnych odczyn może być o pół jednostki pH niższy.
  • Właściwości fizyczne podłoża: należy zapobiegać nadmiernej zwięzłości i zagęszczenia wierzchniej warstwy profilu glebowego poprzez regularne wykonywanie zabiegów aeracji i piaskowania.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium